Masaj

“Dokunmak” ve “hissetmek” anlamlarına gelen Arapça “massa” fiilinden 18. yüzyılda devşirilen Fransızca “massage” kelimesi, Türkçeye “masaj” olarak geçmiştir. Masaj, tedavi amacıyla derinin, deri altı dokularının, kasların, iç organların ve hatta metabolizmanın, dolaşım, lenf ve sinir sistemlerinin fiziksel baskı uygulanarak uyarılması işlemidir. Fiziksel baskı bölgesel kan dolaşımını hızlandırarak damarların genişlemesini ve dokunun daha fazla kanla beslenmesini sağlar. Yumuşak dokuların uyarılması, fizyolojik psikolojik rahatlamayla sonuçlanır. Sadece elle masaj yapılabileceği gibi, elektrik, su vb. araçlardan da faydalanabilinir. Merkezimizde fizyoterapist uygulayıcı bulunmaktadır.

Selülit Masajı

Selülitin en önemli sebebi dolaşım bozukluğudur. Dolaşım bozukluğu, dokuların yağları yakmak için yeterli oksijenle beslenememesine, dolayısıyla da toksik maddelerin birikmesiyle sonuçlanır. Selülit Masajı dolaşım sistemini harekete geçirmek suretiyle hücrelerin bol oksijenle beslenmesini sağlar. Bu sayede toksik maddelerin vücuttan atılması kolaylaşır.

Selülit tedavisinde etkili iki masaj çeşidi vardır: Dolaşım Masajı ve Lenfatik Drenaj Masajı

Dolaşım masajı

Dolaşım masajı deri altı kan dolaşımını harekete geçirerek dokunun canlanmasını sağlar ve kanın bacaklardan gövdeye akışını kolaylaştırır. Ayrıca, belirli noktalara lenfatik düğümler istikametinde baskı uygulanması sayesinde lenfler de yenilenir.

Lenfatik Drenaj Masajı Lenf bezlerine uygulanan bu masaj, kanın ve bloke olmuş lenf sıvısının serbestçe akmasını sağlar. Bu sayede ödem ve toksik maddelerin vücuttan atılmasına yardımcı olur.

 

Modero Terapi ve Masaj

Modero Terapi ve Masaj yöntemi, kişinin isteği doğrultusunda kol, karın, sırt ve bacak bölgelerine uygulanabilen yüksek kalite bir masaj tekniğidir. Bu masaj türünü diğerlerinden ayıran en önemli özelliği uygulama esnasında kullanılan anti-alerjik %100 doğal ahşaptan üretilmiş, vücut ile anatomik olarak uyumlu ahşap aparatlardır. Bu aparatlar işlem esnasında vücuttaki enerji akışını arttırır, eklem ve kaslardaki yükü ve stresi azaltır. Ek olarak, selülit tedavisinde de oldukça etkili bir yöntem olduğu bilinmektedir.