Medikal Cilt Bakım Protokolü ;

1. Ciltteki artıklar temizlenir. 2. Cilt ölü hücrelerden arındırılır. Granüllü medikal peeling uygulaması ile hücre yenilenmesi aktive edilir.
3. Buhar uygulaması ile cilt yumuşar ve gözenekleri açılır.
4. Komedon pres ya da vakumla ciltteki siyah noktalar temizlenir.
5. Cilt dezenfekte edilir.
6. Cildin kendine özgü ihtiyaçları doğrultusunda, hücre yenilenmesini sağlayan serum ve ampüller uygulanır.
7. Cilde kendine özgü ihtiyaçları doğrultusunda aktif maddeler içeren çeşitli maskeler uygulanır.
8. Cilt süreç artıklarından temizlenir.
9. Medikal tonik kullanılarak gözenekler sıkıştırılır ve ciltteki asit oranı dengelenir.
10. Nemlendirici krem uygulamasıyla cildin rahatlaması sağlanır.
MEDİKAL CİLT BAKIMI

Medikal cilt bakımı, cildi canlandırmak, cildin sağlıksız ve solgun görünmesine sebep olan yağ butonu, siyah nokta vb. oluşumları gidermeye yönelik dermo-kozmetik işlemlerin genel adıdır.

CİLT BAKIMI SÜRECİ

Medikal cilt bakımı sürecinin ilk aşamasında cilt analizi yapılarak cildin kendine özgü ihtiyaçları belirlenir. Daha sonra her türlü kir, makyaj artığı vs. temizlenerek cilt “bitkisel peeling”e hazırlanır. Hafifçe soyulan cilde dermo-kozmetik ürünler tatbik edilir. Bir önceki aşamada ölü hücrelerden arındırılan cilde buhar terapisi uygulanarak gözeneklerin açılması sağlanır. Artık iyice yumuşamış olan ciltten siyah nokta ve yağ butonları uzaklaştırılır. Bakımın etkisinin uzun süreli olması amacıyla yüksek frekans uygulaması yapılır. Medikal cilt bakımı süreci, nemlendirici ve besleyici bakım maskeleri ile sona erer. Cildin özellik ve ihtiyaçları doğrultusunda ilave bakım ve tedaviler söz konusu olabilir.